Buildings Sagrada Familia Landmark  - hameleon4422 / Pixabay

Vydejte se do Barcelony, má pro vás nachystáno spoustu překvapení

Toužíte procestovat Evropu? Pak začněte Španělskem, protože právě to se pyšní mnoha zajímavostmi a nevšedními místy. Ani ho nemusíte procestovat skrz naskrz. Touhu po nevšednosti  a nádherných památkách bohatě uspokojí Barcelona, hlavní město Katalánska.

Jedinečný pak nesmíte minout

Známý Park Güel bývá bez ostychu označován jako nejkrásnější místo ve Španělsku. A je to rozhodně pravda. Původně byl totiž navržen jako reklama, později se proměnil v báječnou oázu odpočinku, kde si může každý návštěvník oddechnout od shonu města. Před vchodem do parku vás přivítají dva nádherné domy, navržené známým a velmi talentovaným architektem A. Gaudím. A ty také stojí za vidění.

Další vzpomínka na Gaudího

Casa Mila nebo La Pedrera je posledním stavebním dílem, které tento slavný architekt navrhl a dokončil.  Vyznačuje se především množstvím inovativních nápadů, ale nejvýrazněji nás upoutá jeho nevšední vzhled. Dům totiž doslova vypadá, jakoby se vlnil. Gaudí pro něj vytvořil speciální ventilační systém a může se pyšnit dokonce i vlastní garáží. A z podobného soudku je i Casa Balio, takže pokud patříte ke Gaudího obdivovatelům, neměli byste si nechat ujít ani tu.

Tip na článek:  Dovolená v Barceloně vám nabídne odpočinek i zábavu. Objevujte její jedinečnou historii a také kulturu

Nevynechte nejslavnější dominantu Barcelony

Ano, je to samozřejmě slavná Sagrada Familia (Chrám smíření, zasvěcený Svaté rodině), rovněž z Gaudího dílny. Jde o jednu z nejvyšších budov ve městě, takže ho zaručeně nepřehlédnete. Návštěvníky zaujme především bizarními tvary a 18 věžemi. Jeho tvůrce věnoval práci na celém projektu 43 let svého života, ale ani to nestačilo. Od zahájení stavby totiž uběhlo již 135 let a práce pokračují dodnes.

Ročně navštíví tento barcelonský skvost miliony turistů. A prohlídku si můžete užít nejenom zvenčí, ale také zevnitř. Ovšem pozor, vždy je lepší si vstupenky rezervovat předem, jinak se nevyhnete stání v dlouhých frontách. Součástí vstupenky je i zvukový průvodce (pokud si nepřiplatíte za skutečného), který vám pomůže dozvědět se o této nevšední architektonické památce více. Využijte možnosti zakoupení vstupenek na všechny slavné památky v Barceloně předem u specialistů na stránkách Poodle-travel.cz.