Country Beskydy Peaks Nature  - zdposp / Pixabay

Kam vyrazit v Beskydech a kde najít skvělé ubytování

Snažíte se teprve tento kout naší republiky poznat? Začněte od Lysé hory, která je jejich dominantou.  Méně zdatní milovníci turistiky si zcela jistě užijí potulky po nenáročných trasách, které je dovedou ke všem okolním krásám a zdatnější milovníky hor zase potěší množství trailů s větším převýšením. Právě odtud se rozprostírají ty nejkrásnější výhledy do krajiny Beskyd, a to přímo z hřebenů hor.

Rozhlédněte se po krajině díky třem rozhlednám

Vystoupit však můžete i na jiné vysoké vrcholy Beskyd a prohlédnout si takové památky jako je legendární Mohyla Ivančena nebo Pustevny. Nechybí ani zajímavé naučné stezky. Stačí si vybrat přesně podle svého gusta:

  • Prameny řeky Morávky,
  • Frýdecký les,
  • Janáčkův chodníček,
  • Kamenec ve Frýdlantu nad Ostravicí,
  • Mionší,
  • Šance – Lysá hora,
  • a mnohé další.

Vyrazit tak můžete za přírodními i historickými památkami. Pro milovníky aktivního odpočinku na kole je pak k mání více než 20 cyklotras různé obtížnosti i zaměření. A nezapomeňte ani na Beskydy – luxusní ubytování , které vám umožní si po výletě pořádně odpočinout.

Tip na článek:  Za poznávacími zájezdy nejen po České republice

Užít si můžete i místní kuchyni

Pokud je něčím valašský kraj pověstný, pak je to rozhodně místní kuchyně. Její recepty se již po staletí drží tradičních receptur pasteveckých kmenů. Oblíbeným receptem je třeba tradiční valašská polévka – kyselice nebo valašský koláč frgál. A nesmíme zapomenout ani na neodmyslitelnou slivovici.

Za jakými zajímavostmi se vydat

Po dobrém obědě je však rozhodně čas na menší výlet. Určitě byste si neměli nechat ujít památnou horu Radhošť, Technické muzeum Tatra,  Rožnov pod Radhoštěm s jeho unikátními dřevěnými domy (jde o skanzen pod širým nebem) nebo třeba nádhernou ZOO Ostrava, kterou budete mít blíž, než si myslíte. A pokud se chcete skvěle ubytovat, čeká na vás třeba chata Medvědí skála na stránkách chaticka.eu. Docela jistě si tu přijdete na své.