Tunisia Sea Boat Beach Landscape  - Amal28 / Pixabay

Prožijte atraktivní dovolenou v Tunisku!

Stejně jako před několika lety neskutečně frčelo Chorvatsko, kam se každoročně vydávaly statisíce Čechů na dovolenou, dnes se dostává do módy Tunisko (neboli také Tunis), o němž se až donedávna tolik nemluvilo. V současnosti má česká klientela možnost nalézt zájezdy v nabídce mnoha cestovek a získat tak slušnou a hlavně levnou dovolenou v subtropickém pásu Afriky, odkud rozhodně bez opálení neodjedete. V článku najdete zajímavé informace o dovolené v Tunisku. Doufám tedy, že tento text bude nejenom zajímavý, ale také prospěšný, zvláště pokud se na dovolenou v Tunisku chystáte.

Základní informace o Tunisku, poloha a dostupnost

Tunisko je severní stát afrického kontinentu o celkové rozloze blížící se zhruba velikosti Velké Británie, ovšem bez Skotska. Severní část se nachází přímo na pobřeží Středozemního moře s třemi velkými zálivy, jež jsou zároveň známými turistickými středisky. Jižní část již není pro evropské turisty natolik atraktivní a pokrývají ji z velké části pouště a začínající Sahara.

Tunisko je policejním státem, jehož hlavou je prezident (v současnosti na tomto postu funguje druhý prezident v historii státu a jeho podobiznu můžete spatřit všude v ulicích). Úředním jazykem je arabština, velká část obyvatelstva ale zvládá francouzštinu a dokonce také angličtinu.

Tip na článek:  Kam na dovolenou? Safari Botswana okouzlí každého milovníka přírody

Jak se do Tuniska dostat

Dostupnost je o něco málo horší než je tomu v případě evropských států. Pro Evropany, Američany, Kanaďany a několik dalších není vyžadováno vízum při vstupu do země, povinně přesto budete muset vyplnit registrační kartu s několika základními informacemi.

Nejběžnějším způsobem dopravy je letadlo, přičemž doba letu je z Pražského letiště zhruba 2 hodiny a 30 minut (v závislosti na letišti a letových podmínkách). Letišť se v Tunisku nachází hned několik – to hlavní, Tunis-Carthage International Airport najdete v blízkosti hlavního města. Z evropského kontinentu ovšem letadla přistávají zejména na letišti v Monastiru.

Další, pro evropského cestovatele již ne tak pohodlnou možností, cestování je loď či spíše trajekt. Z hlavního města, Tunisu, denně vyplouvají spoje do Marseille, Malty, Trapani na Sicílii a mnoha dalších významných přístavů.

Tunisia The Mediterranean Sea Beach  - LuidmilaKot / Pixabay
LuidmilaKot / Pixabay