Port Boats Town Evening Sea Ocean  - Josipixx / Pixabay

Víme, kde si užít mořské varhany nebo hrající schodiště

Hledáte zajímavý tip na dovolenou? Máme jich pro vás hned několik a to nejenom u nás, ale i v zahraničí. Pojďte se podívat na něco, co jste ještě neviděli!

Nejdříve se podíváme do země, kam Češi jezdí nejraději. Kvalitní ubytování Chorvatsko totiž dnes vůbec není problém poptat. K mání jsou prakticky jakékoliv služby a ke svým oblíbeným památkám to vždy budete mít jen kousek. Stačí si správně vybrat lokalitu.

Varhany, na které hraje příliv

Chcete vidět něco, co nikde jinde na světě nemají? Ta správná dovolená Chorvatsko vám to umožní. Stačí se vydat do Zadaru, který toho v posledních letech nabízí pro turisty opravdu hodně. Například mořské varhany. Ty jsou zabudovány přímo do chodníku na pobřeží. A jak moře stoupá či naopak ustupuje, hraje na vestavěné plastové píšťaly.

Stačí si zarezervovat apartmány Chorvatsko v této oblasti a můžete si je užít dosytosti. Nejlépe hrají ráno nebo večer, kdy se zároveň můžete pokochat slunečním kotoučem zrcadlícím se nad mořem. A i procházky po okolí rozhodně stojí za to.

Tip na článek:  Cestujeme po Chorvatsku – Zadar

Tam, kde hrají i schody

Nechce se vám cestovat do zahraničí? To vůbec nevadí, i ubytování Hradec Králové vám může nabídnout zajímavé zážitky. Věděli jste, že tu mají i svítící schodiště? Stačí se po něm večer projít a obšťastní vás svou nevšední krásou. Pro návštěvu doporučujeme i Bílou věž (radnice), Katedrálu svatého Ducha či Východočeské muzeum se zajímavými sbírkami.

Vše je do centra jen coby kamenem dohodil. Pro příjemnou procházku pak vyzkoušejte Jiráskovy sady se zbytky hradeb nebo přírodní památku Plachta s mnoha nevšedními a chráněnými druhy rostlin a živočichů. S trochou štěstí tu můžete spatřit masožravky, ale i divoké koně. A to v jejich přirozeném prostředí. A kde poptat kvalitní hotely a cenově výhodné ubytování, aby byla vaše dovolená perfektní opravdu ve všech ohledech? Jděte ke specialistům na stránky Hotely.cz.

Primosten Town Sea Ocean Water  - clfoto / Pixabay
clfoto / Pixabay