Town Castle Mont Saint Michel  - nguyendinhson067 / Pixabay

Kam letos vyrazit za zážitky? Vyzkoušejte kvalitně sestavené poznávací zájezdy

Už přemýšlíte nad tím, kam vyrazit během této sezóny? Nechte si poradit a inspirujte se na těch správných místech. Zvolíte-li cestovní kancelář s kvalitními referencemi, určitě se nemusíte o kvalitu své dovolené bát.

Naším tipem je Redok a jeho poznávací zájezdy – Island, Norsko, Rusko. Nechte si představit to nejlepší, co je v tomto ohledu k mání.

Do země carů a jedinečné architektury

Vaši touhu po zážitcích může odstartovat třeba poznávací zájezd do Ruska. Ve třech sezónních termínech si můžete dopřát návštěvu Moskvy (Návštěva moskevského Kremlu, chrámy Blagověščenský, Uspenský a Car, mausoleum V. Lenina a obchodní dům GUM atd.), výlet na sever od Moskvy (pravoslavný „Vatikán“, Trojickosergijevský klášter, chrám Zesnutí Bohorodičky a hroby Godunovových…), celodenní prohlídku Petrohradu, výpravu do městečka Puškin (sídlo ruských carů) i návštěvu impozantního palácového a parkového komplexu Petrodvorce. A tohle všechno stihnete během sedmi dní.

City River Port Boats Buildings  - holylcm68 / Pixabay
holylcm68 / Pixabay

Chcete-li za nádhernou přírodou, vydejte se do Norska

I poznávací zájezd do Norska vám zajistí báječně strávený týden prázdnin. Zvolit si lze ze dvou termínů. A na co se můžete těšit? Čekat na vás bude „srdce Norska“ alias mohutné údolí Gudbrandsdalen, pověstný Trollveggen a Trollstigveien, vodopády Sedm sester, největší horský ledovec v Evropě Jostedalsbreen, kaskádovitý vodopád Tvindefoss, Bergen (UNESCO), unikátní hanzovní domy Bryggen (UNESCO) či Oslo a Vigelandův park.

Tip na článek:  Aktivní dovolená v Alpách: Které alpské destinace přejí lyžařům?

Divokou Evropu poznáte nejlépe na Islandu

Chcete se vydat za poznáním rovnou na devět dní? Pak vsaďte na poznávací zájezd na Island. K dispozici jsou hned tři sezónní termíny. A co na vás čeká? Nejvýznamnější místo islandské historie NP Thingvellir, „Zlatý“ vodopád Gullfos, Duhové hory Landmannalaugar, labyrint barevných lávových balvanů,  nádherný vodpád Seljalandsfoss, sopka Eyjafjallajökull, diamantová pláž i známé Ostrovy západních mužů či muzeum Eldheimar. A zavítáte také do Reykjavíku. Svůj termín si však rezervujte včas – rychle se totiž plní.