Duck Mallard Bird Waterfowl  - Elsemargriet / Pixabay

Ubytování Máchovo jezero je jako stvořené pro rodinnou dovolenou

Na Mácháči si odpočinou příznivci vodních sportů, milovníci dechberoucí přírody i páry s malými dětmi. Ubytování Máchovo jezero splní představy aktivní, rodinné, školní i relaxační letní dovolené.

Máchovo jezero neboli Velký Dokeský rybník najdete u města Doksy v Libereckém kraji. Se svou rozlohou 284 hektarů mu náleží titul šestého největšího rybníku v Česku. Díky blízkosti k vodě, přírodě a architektonickým skvostům je vyhledávaným dovolenkovým místem.

Pohodlné ubytování v chatkách

V létě nepotřebuje člověk ke štěstí vůbec nic. Stačí mu pár věcí, sluníčko nad hlavou a dobrá nálada. Útulné ubytování Máchovo jezero Elite Staré Splavy se postará o všechno ostatní. K dispozici jsou 4 lůžkové chatky s chladničkou, společným sociálním zařízením, ohništěm, houpačkami, pískovištěm a prolézačkami. Chvíle relaxace si užijete v jídelně s barem a o zábavu se postarají sportovní aktivity v čele s koupáním, plaváním a populárními vodními sporty. Lze zmínit i blízkost minigolfu, trampolíny, kolotočů, půjčovny loděk a šlapadel. Nikomu nesmí uniknout projížďka parníkem.

Tip na článek:  Jedete na Karlštejn? Ubytujte se v útulném hotelu s výhledem na Český kras!

Tip pro čtenáře:  Víme, kde najít kvalitní ubytování na Jižní Moravě.

Proč vyrazit na Máchovo jezero?

Tento přírodní drahokam musíte prozkoumat blíže hned z několika důvodů. Coby kamenem dohodil jsou přírodní klenoty a historické pamětihodnosti, vodní plocha obklopená atrakcemi pro děti i dospělé, nespočet kulturního poznání, turistických i cyklistických tras. Máchovo jezero ubytování se stane skvělým výchozím bodem pro výlety po okolí a klidným místem odpočinku.

Navštivte hrady a zámky

Když vás omrzí koupání a vodní radovánky na Máchově jezeře, vydejte se po stopách historie. Vaše kroky povedou na tajemné hrady Bezděz a Houska, k malebnému hradu Sloup v Čechách anebo k zámkům Zákupy, Zahrádky a Dětěnice. Děti budou skákat dva metry vysoko, když je vezmete do nedaleké ZOO v Liberci a do aquaparků v České Lípě či Liberci.