Transsibiřská magistrála a její nejzajímavější lákadla

Když cestujete tady, cestujete po legendě. Transsibiřská magistrála totiž měří přes 9 000 kilometrů a protíná hned osm časových pásem. A na své trase míjí mnoho míst, kam se rozhodně stojí za to vypravit.

Ještě, než se podíváme na podrobnosti, je třeba předeslat, že tenhle typ cestování si musíte dobře naplánovat. Jízdenky na Transsibiřskou magistrálu mají totiž svá specifika. Chcete-li si dopřát plnohodnotný výlet s mnoha zastávkami, musíte je nakupovat po jednotlivých úsecích. Na jednu jízdenku není možné vystoupit a po přestávce opět pokračovat. V tu chvíli se stává neplatnou.

Kam určitě zamířit, projíždíte-li napříč Ruskem

Jen necelých 800 km od Moskvy (tzn. asi 12 hodin jízdy) leží Kazaň. Nejde o hlavní trasu Transsibiřské magistrály, takže ne všechny spoje sem zajíždějí. Hlavním lákadlem je tzv. kazaňský Kreml, tvořený množstvím budov včetně mešity, kostela nebo Palácového chrámu.

Další hojně navštěvovanou zastávkou je Jekaterinburg. Právě tady byl zavražděn car Mikuláš II. se svou rodinou (na místě popravy dnes stojí pravoslavný Chrám Všech Svatých Na Krvi ) a jde také o ideální výchozí bod pro výlety, mířící na Ural.

Tip na článek:  Letenky Brno Londýn - leťte z Brna a ušetříte

A určitě nevynechte ani hlavní město západní Sibiře alias Novosibirsk. Sídlí tu jedna z nejlepších ruských univerzit a najdete tu ubytování i další nezbytné zázemí pro výlety na Altaj.>

Máte rádi spisovatele Jaroslava Haška? Pak možná víte, že v roce 1920 bydlel v Krasnojarsku. A pokud sem zamíříte,stále tu ještě jeho dům uvidíte. Doporučit k návštěvě lze také přírodní rezervaci Stolby, známou mnohdy bizarně tvarovanými skalními útvary.

Jak ušetřit při cestování nejenom do Ruska?

Nenašli jste si na Transsibiřské magistrále žádného favorita? Nevadí. Zjistěte, jak na akční a levné letenky a můžete cestovat kamkoliv po světě i bez výrazného zásahu do rodinného rozpočtu. Díky internetu a šikovné strategii je cestování dostupnější, než kdy dřív. Vyzkoušejte to!