Navštivte Egypt – domov Kleopatry i dávných faraonů

Domov krásné královny Kleopatry a dávných faraonů, země tajemných vynálezů, monumentálních pyramid a sfing, země opředená mnoha záhadnými legendami. To je starodávný Egypt, dnes milovaný miliony turistů, kteří sem každoročně zavítají. A dobře vědí proč.

Egypt, to není jen pustá poušť a zbytky starodávné civilizace. Ukrývá spoustu nádherných památek, míst k relaxaci i nádherných resortů. Kdo tam jednou přijede, bývá natolik okouzlen, že se pravidelně vrací. Vždy je tam totiž co poznávat a kde si užívat času radovánek i odpočinku.

Země dvou moří

Stát leží na severovýchodě Afriky, přímo na řece Nil. Na západní straně sousedí s Libyí, na jižní se Súdánem a pouze Suezský průplav ho dělí od židovského Izraele. Pro návštěvníky jsou ale zajímavější jiná geografická fakta – zemi ze severu omývá teplé Středozemní moře a na východě zase hraničí s Rudým mořem. O bělostné písčité pláže, azurové vody, nepočítaně turistických destinací a malebných hotelů přímo na plážích tu tak není nouze. Z jejich nepřeberného množství si musí vybrat prostě každý.

Najděte si ubytování v KáhiřeBooking.com

Země pouště

Na Egyptě je bezesporu nejznámější Sahara. Nedohledná, nehostinná poušť zabírá většinu (až 95 procent) území státu. A zatímco drtivá většina z více než 82 milionů obyvatel žije podél řeky Nil, kde je jediná úrodná půda, turisticky mnohem zajímavější je právě poušť a poklady, které skrývá. Nejen, že se po ní nadšenci mohou spolu s průvodci projet na velbloudech nebo si na dunách zařádit na čtyřkolkách, ale snad každý turista musí navštívit bájné pyramidy v Gíze.

Tip na článek:  Vydejte se na plavbu po Nilu a prožijte nezapomenutelné zážitky
Sahara, Egypt, poušť, velbloudi
Navštivte Egypt – domov Kleopatry i dávných faraonů

Poklady z dávnověku

Když se v Evropě proháněli ještě barbaři, v Egyptě už rostly nádherné stavby a chrámy. Žádný návštěvník by tak neměl minout Údolí králů a Luxor, Džoserovu stupňovitou pyramidu, Velkou sfingu či velkolepý chrám v Abú Simbelu. Za vidění stojí i budova místní opery či nejrůznější muzea v hlavním městě Káhiře, ale i v dalších městech. Každoročně se tu také koná Káhirský mezinárodní filmový festival a zájemci se mohou vydat i na dobrodružnou plavbu po Nilu.

Nil, plavba, člun
Plavby po Nilu jsou okouzlující

Ráj milovníků koupání

Než se kdokoliv vydá do Egypta, měl by se předem informovat nejen o vízech, očkování a možných zdravotních rizicích, která hrozí třeba i při pouhém napití se vody z kohoutku, ale i o počasí. Země patří mezi jednu z nejteplejších a nejsušších na světě. Na pobřeží se teploty v zimě pohybují kolem 14 stupňů Celsia, v létě jsou víc než dvojnásobné. V poušti v létě přesahují 40 °C, zato v noci spadají až k pouhým 7 či méně stupňům. Pro milovníky koupání je ovšem podstatné, že v létě tu v podstatě neprší, voda je neustále teplá a o plné pláže tu tak nikdy není nouze.

Turistických resortů, které nabízejí veškerý myslitelný komfort, jsou tu stovky. Nejvíc jich nabízí Hurghada, Marsa Alam, Dahab či Taba. Každý si najde to své letovisko, které si naprosto zamiluje. A nebude se tam ani na okamžik nudit.