Plánujete dovolenou v Egyptě? Navštivte letovisko Taba

Taba je moderní, poměrně mladé turistické letovisko v Egyptě. Nachází se na severu Akabského zálivu. Celé pobřeží zde obklopují hory, což vytváří nádherné přírodní scenérie. Díky své poloze umožňuje výhled na tři sousední země – Jordánsko, Izrael a Saúdskou Arábii. Poloha Taby je také ideální pro podnikání různých výletů – na své si zde tedy přijdou i milovníci poznávaní. Mezi nejoblíbenější výlety patří návštěva Jeruzaléma, skalního města Petra nebo kláštera svaté Kateřiny.

Taba nabízí velmi kvalitní hotelové komplexy, které uspokojí i náročné klienty

Dovolená v Egyptě je vhodná nejen pro vyznavače odpočinkové dovolené.  Skvělým zážitkem je zde potápění nebo pro méně zdatné šnorchlování. Zdejší podmořský svět je nezapomenutelný. Na své si v Tabě přijdou i hráči golfu. Jedním z nejlepších golfových hřišť je Taba Hights Golf Resort, které je doslova oázou zeleně v pusté hornaté krajině.

Taba má většinou písčité pláže se vstupem do vody přes kamenitý pás, proto pro toto letovisko doporučujeme obuv do vody. Do této oblasti Egypta se dostanete velmi pohodlně, neboť se zde nachází mezinárodní letiště. Zájezdy do Egypta se realizují po celý rok, můžete vybírat z různě dlouhých pobytů. Ať už vyberete jakékoli letovisko v Egyptě, určitě nebudete litovat. V nabídce je mnoho pobytových i poznávacích zájezdů do Egypta včetně nabídek last minute Egypt.

Egypt a faraonova pomsta

Stále ještě uvažujete o dovolené v Egyptě? Straší vás známí faraonovou pomstou? Nevěšte hlavu, spousta turistů Egypt navštíví i několikrát do roka a pobyt přežijí v plném zdraví. Dovolená v Egyptě je určitě správná volba.

Tip na článek:  Vydejte se na plavbu po Nilu a prožijte nezapomenutelné zážitky

Co je to vlastně tzv. faraonova pomsta? Jako faraonova pomsta se označují střevní problémy, které způsobují bakterie, na které náš organismus není zvyklý. Většina turistů má ovšem průjmová onemocnění, které si způsobí nevhodnou kombinací nabízeného jídla, pitím ledových nápojů, vody v bazénu (ne úmyslně), dlouhým pobytem ta slunci v kombinaci s klimatizací na pokoji. Podobná onemocnění vás mohou potkat i v Turecku, Tunisku, Řecku nebo dokonce na dětském táboře v jižních Čechách (nebo i jinde).

Pokud vás střevní potíže v Egyptě postihnou, je dobré začít léčbu ihned, jakmile se objeví první příznaky. Mezi ty paří nevolnost, zvracení, bolesti břicha, zvýšená teplota. V každé lékárně jsou běžně dostupné léky Antinal nebo Drotazide, pro malé děti i ve formě suspenze. Pokud se vyskytne těžší průběh nemoci, je možno navštívit hotelového lékaře nebo informovat delegáta, který vám pomůže lékaře zajistit. I po té co se vám uleví, je dobré dodržovat dietní režim a nepřehánět to s pobytem na slunci.

Zájezdy do Egypta jsou velmi populární a realizují se po celý rok. Zvýšené riziko různých onemocnění je určitě v letních měsících, kdy teploty v Egyptě dosahují i přes 40°.

Plánujete dovolenou v Egyptě? Navštivte letovisko Taba