Špatné cestovní pojištění je stejné, jako žádné

Plánujete opustit naši zemi? A to třeba za účelem poznávacího zájezdu, nebo dovolené? Co je doporučováno každému, to je cestovní pojištění do zahraničí. Bohužel mnoho lidí nemá jasno v tom, jak by měla jejich pojistka vypadat. A tak riskují nemalé problémy spojené s tím, že získají špatnou ochranu. Přitom sjednat si nejlevnější cestovní pojištění, které bude plně odpovídat našim potřebám, není zase až tak těžké. Stačí se podívat na web Porovnej24.cz, kde lze provést srovnání cestovního pojištění a vybrat s ohledem na naše potřeby právě to, se kterým chybu zaručeně neuděláme. Tím si můžete být jisti i vy sami.

Nízké limity pojistného krytí jsou špatné

Mnoho lidí dělá jednu zásadní chybu, která je spojena s tím, že si vybírají nízké limity pojistného krytí. V souvislosti s tím, je třeba dodat, že takto sjednané cestovní pojištění online může být téměř k ničemu. Výdaje spojené třeba se zdravotním ošetřením mohou jít v některých případech i do milionů korun. A tak pokud pojišťovna takto vysokou ochranu nenabídne, je v podstatě téměř k ničemu. A to se může týkat i situace, kdy sjednáme nejlevnější cestovní pojištění online, které zase nemá dostateční limity krytí třeba ve spojení s pojistkou našich zavazadel, nebo ve spojení s pojištěním naší odpovědnosti.

Tip na článek:  Letenky Malta – super dovolená za rozumné peníze

I špatně zvolená pojistka je rizikem

Co si pod tímto termínem představit? Třeba to, že si zvolíme jiný rozsah, než potřebujeme. Příkladem může být cestovní pojištění na hory. Pokud vyrazíme do snowparku nebo mimo značenou trasu, již potřebujeme připojistit, a to s ohledem na rizikové, nebo adrenalinové sporty. To však ví málo lidí. Stejně tak může být pojistka zvolena špatně i v souvislosti s cílovou zemí. Rozhoduje totiž, zda potřebujeme cestovní pojištění do EU, i do sousedního Polska, nebo cestovní pojištění mimo EU. Pokud tedy danou ochranu nespojíme s konkrétní zemí, je zde riziko, že samozřejmě nemusí platit vůbec.