Seychely nabízí podmořský korálový svět a různé romantické zákoutí

Seychely leží v Indickém oceánu východně od Afriky. V České republice jsou Seychely proslaveny díky Radovanu Krejčířovi, který se zde skrýval asi 1,5 rok před Policií České republiky. Na Seychelách zažijete nezapomenutelnou dovolenou, ke které přispívá krásný podmořský korálový svět a různé romantické zákoutí. Nebe nad vámi je neustále modré a můžete si vychutnávat slunečních paprsků. Na ostrovech se rozléhají bílé pláže nekonečně dlouhé, které lemuje průzračné moře. Z dovolené na Seychelách si odvezete ty nejhezčí vzpomínky.

Mnoho českých obyvatel sem jezdívá během zimních prázdnin a užijí si zde Vánoce a Silvestr exoticky. Pokud chcete zažít něco nového, určitě neváhejte a během tohoto období sem zavítejte.

Jídlo

Na Seychelách si užijete kvalitní a chutné jídlo. Místní restaurace nabízí širokou škálu specialit, které mají nádech exotiky. Jídla jsou připravovány z mořských plodů, které jsou čerstvé, a také se k většině jídel podává zázvor, kokosové mléko nebo rozdrcené chilli. Hlavní přílohu tvoří především rýže. Pokud budete trávit dovolenou na Seychelách, nezapomeňte ochutnat specialitu Red Snapper, což je červená ryba, jejíž chuť připomíná kuře.

Počasí

Teploty jsou na Seychelách stálé, a to mezi 25°C – 30°C a moře, v němž se koupete, má teplotu od 25°C do 27°C. Jelikož se Seychely nachází nedaleko rovníku, nezažijete zde žádné tropické bouře. Pokud ostrovy navštívíte mezi říjnem a březnem, zažijete větrné období. Monzunové deště přicházejí v lednu a v únoru.

Seychelské ostrovy

Mahé

Ostrov Mahé je největším ostrovem souostroví Seychely a jeho rozloha je 154 km². Hlavní město je Victoria a díky mezinárodnímu letišti je Mahé jeden z nejrušnějších ostrovů. Turisté zde najdou krásné a dlouhé písčité pláže lemované průzračným mořem a nejvíce navštěvované jsou na severozápadě a na jihozápadě ostrova. Zajímavostí na Mahé je Clock Tower, který se podobá londýnskému Big Benu, určitě stojí za návštěvu.

Pexels / Pixabay

Praslin

Praslin je po ostrovu Mahé druhý největším ostrovem na Seychelách. Praslin leží asi 45 km severovýchodně od Mahé. Na ostrov se dostanete buď lodí, nebo letadlem. Je zde známé údolí Vallé de Mai a patří do UNESCO. V údolí je možno vidět více než sedm tisíc kokosových palem. Na ostrově Praslin jsou také krásné písčité pláže a nejznámější je Anse Lazi a Anse Gerogette, tyto dvě pláže se také objevují v seznamu mezi desíti nejlepšími plážemi na světě.

Tip na článek:  Víme, co nabízí dovolená na Seychelách
inselhopper / Pixabay

La Digue

La Digue je označován za nejkrásnější ostrov Seychel. Je nazýván také jako perla Indického oceánu a jeho původní název byl Růžový ostrov díky narůžovělým skalám. La Digue je čtvrtý největší ostrov souostroví a leží asi 40 km od Mahé a 6,5 km od Praslinu. Ostrov má velmi malou rozlohu, a to pouhých 11 km2. Nejhezčí pláže se rozkládají na jihozápadní části ostrova a nejznámější a také nejvíce oblíbená pláž je Anse Source d’ARgent. Můžete zde navštívit i farmu orchidejí. Moře, které ostrov obléhá, nabízí bohatý podmořský svět, krásné korálové útesy a také můžete využít služeb, které jsou vám nabízeny na pláži. Můžete vyzkoušet různé vodní sporty.

lufthansi / Pixabay

Ubytování

Na ostrovech najdete všechny druhy ubytování. Jsou zde postaveny nejluxusnější hotelové komplexy, které jsou nadstandardně vybaveny a určitě uspokojí i nejnáročnější klientelu. Hotelové komplexy se většinou rozkládají nedaleko pláží a nabízí nadstandardní služby. Personál je profesionálně proškolený a svým hostům plní každé jejich přání, aby se cítili na ostrovech co nejlépe. Dalším typem ubytovacího zařízení jsou levnější hotely, ve kterých si také můžete užít překrásnou dovolenou. Jsou o něco levnějších než pětihvězdičkové hotely. Můžete se ubytovat i v různých penzionech či dvouhvězdičkových hotelích.

Typ ubytování se také liší cenou. V některých hotelích jsou pokoje rozděleny na kategorie, jejichž ceny se také liší. Záleží jen na vás, jaký hotel si vyberete, vše je závislé na vaší představě a také na vašich finančních možnostech.