Poznáváme krásy Paříže. Co byste rozhodně neměli opomenout

Paříž je hlavním městem Francie. První nálezy osídlení oblasti Paříže pocházejí z období zhruba 4500 př. n. l. Hlavním městem se Paříž stala v roce 508 n.l. Paříž je jedno z nejromantičtějším měst na světě. Nachází se uprostřed severofrancouzské nížiny v Pařížské pánvi na březích řeky Seiny.Paříž se rozděluje na 20 městských obvodů. Mezi nejvýznamnější patří Île de la Cité, Île St-Louis, Marais, Tuileries, čtvrť Ópéra, Champs-Elysées, Montmartre, Invalides, St-Germain-des-Prés.

Paříž je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších měst na světě. Paříž je krásná a zajímavá v každém ročním období. Umožní Vám se prohlédnout nejkrásnější a nejbohatší muzea světa. Dominantou a turistickou lahůdkou je zcela jistě 324 m vysoká Eiffelova věž. O krásách Paříže svědčí i skutečnost, že od roku 1991 je celé nábřeží Seiny od Louvru až k Eiffelově věži zapsáno na seznamu UNESCO.

Letenky Paříž

Paříž je nejoblíbenější francouzskou destinací pro Čechy. Do Paříze cestuje většina turistů převážně za památkami a toto město je považováno za jedno z nejkrásnějších měst Evropy.

Letenky do Paříže jsou velmi oblíbené. Základní informace o pařížských letištích, jako i rady jak se dostanete nejrychleji a nejlevněji z letiště do centra města se dozvíte zde:

Zajímavosti Paříž

 • Eiffelova věž: byla postavena v letech 1887 až 1889 a je vysoká 324 m. Až do r. 1931 byla nejvyšší stavbou na světě. Věž je třípatrová, nahoru se lze dostat pešky ale i výtahem. Denně navštíví Eiffelovu věž až 5.000 návštěvníků.
 • Vítězný oblouk: je to druhý největší vítězný oblouk na světě a jeden z nejznámějších monumentů Paříže. V letech 1806-1836 ho nechal postavit Napoleon Bonaparte jako znak své moci ve vyhraných bitvách. Uvnitř stavby se nachází muzeum historie objektu.
 • Louvre: je nejvýznamnější muzeum Francie a patří k největším muzeím na světě. Veřejnosti byl otevřen v roce 1793 a již v té době Louvre schraňoval opravdové poklady. Muzeum Louvre má 7 oddělení: 1)Egyptské starožitnosti, 2) Stará Antická a Orientální keramika,3) Řecké a Římské starožitnosti, 4) Malby, kresby, mědirytiny – XIII.-XIX. století, 5) Skulptury středověku, renesance a Moderní doby, 6) Malé umělecké předměty světové historie a 7) Námořnictví a etnografie. Mezi největší lákadla však patří obrazárna se slavným obrazem Mony Lisy. Rozsáhlá budova muzea má 3 křídla a 4 patra.
 • Katedrála Notre Dame: Chrám Matky Boží v Paříži dal vystavit Maurice de Sully v roce 1163. Patří mezi skvosty středověké architektury hlavně pro svůj unikátní přechod od pozdně románské ke gotické architektuře. Uvnitř chrámu se nachází soubor středověkých vitráží, klenotnice, kostelní lavice s řezbami ze 17. století či slavná socha Panny Marie.
 • Most Alexandra III.: byl postaven v letech 1896 – 1900. Měří 170 m a je široký 40 m.
 • Disneyland:Pařížský Disneyland byl vybudovaný v roce 1992. Disneyland se nachází asi 32 kilometrů východně od centra Paříže. Disneyland se skládá ze dvou částí. První je Disneyland park. Ten je tvořen pěti kouzelnými zeměmi. Druhým okruhem jsou Studia Walta Disneyho. Budete si připadat, jako byste se vrátili do dětských let.
 • Zámek Versailles: je jeden z nejkrásnějších zámků na světě.Nachází se přibližně 25 km od Paříže ve stejnojmenném městě.Zámek ve Versailles představuje symbol francouzské absolutistické monarchie. Zámek ve Versailles představuje symbol francouzské absolutistické monarchie. Versailleské zámecké zahrady byly považovány za vzor francouzských zahrad a mnoho zámeckých parků bylo stavěno podle nich. Celý komplex zámku Versailles byl i se svými zahradami zařazen na seznam UNESCO a stal se tedy světovým dědictvím.
 • Bazilika Sacre-Coeur – Basilique du Sacre-Coeur: bazilika leží na nejvyšším bodě Paříže. Nachází se v jedné z nejoblíbenějších historických oblastí Montmartre, proslavené i díky kavárnám a studiím mnoha významných umělců. Bazilika se začala stavět v roce 1875, ale dokončená byla až v roce 1919 po první světové válce. Je postavená ve zvláštním slohu, který je kombinací byzantského a románského slohu. Z baziliky se vám naskytne možnost překrásného pohledu na celou Paříž.
 • Muzeum Orsay – Musée d’Orsay: muzeum se nachází v budově bývalé vlakové stanice, která byla postavena v roce 1900. Nachází se v něm více než 4000 malířských a sochařských děl z období let 1848-1914. Můžete se tu setkat s díly impresionistických mistrů jako byli Monet, Renoire alebo Van Gogh.
 • Bateaux Mouches: jedním z nejuvolněnějších a nejromantičtějších způsobů, jako si prohlédnout nejstarší a nejgrandióznější historické památky, je svést se na slavných a jedinečných dlouhých lodích klidně se plavících po Seině. Navzdory množství provozovatelů, kterých máte na výběr, většina lodních linek nabízí podobné trasy a vybavení zvukovým oznamovacím systémem s komentářem v několika jazycích o památkách, kolem kterých právě projíždíte.
 • Poznáváme krásy Paříže. Co byste rozhodně neměli opomenout
  EdiNugraha / Pixabay