Plánujete dovolenou v Řecku? Letenky si zajistěte co nejdříve

Řecko patří mezi nejnavštěvovanější destinace v letním období. Vybrat si můžete z celé řady řeckých destinací, mezi které patří poloostrov s hlavním městem Athény, dále potom Kréta, Lesbos, Kos, Rhodos, Kefalonia, Sámos, Santorini, Zakynthos a Levkada.

Letenky do Řecka se Smart Wings

Od krachu letecké společnosti SkyEurope zavedla Smart Wings pravidelné lety do Řecka v letních měsících. Z Prahy můžete se s nimi vydat do Athén, Kalamaty, Heraklionu, Karphatosu, na Korfu, Kos, Samos, Santorini a na Zakynthos. Neváhejte ale prozkoumat ceny letenky Řecko také z Bratislavy, Brna, Ostravy nebo Frankfurtu. Vzhledem k tomu, že tato letiště nemají tak vysoké letištní taxy jako letiště Václava Havla, mohou být ceny letenek daleko zajímavější.

arshopenby / Pixabay

Jak probíhá rezervace letenky

Rezervujte si letenky Řecko online, z pohodlí Vašeho domova, kanceláře nebo třeba kavárny. Jediné, co k tomu potřebujete, je internetové připojení a platební karta, které umožňuje platby přes internet. Objednávat můžete opravdu kdykoli, třeba i v noci, protože internetové vyhledávače nikdy nespí. Fungují 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Vždy zde najdete aktuální nabídku leteckých společností, cestovních agentur a zprostředkovatelů prodeje letenek. Jediné, na co si dejte pozor, je aby šlo o důvěryhodný portál.

Tip na článek:  Za poznávacími zájezdy nejen po České republice

Nízkonákladové letenky Řecko

Na letiště do řeckých letovisk létají i nízkonákladové společnosti. Velmi levně většinou vyjdou letenky právě kombinace letu s využitím nízkonákladové společnosti. Ty létají z Prahy, Brna, Ostravy a Pardubic. Pak si rezervujte letenku do Vámi požadovaného řeckého města. Zní to komplikovaně, ale ve skutečnosti je to jen si na několik minut sednout k internetu a vyplnit rezervační formulář.

Jak ovlivní zvolený termín konečnou cenu letenky Řecko?

Jestliže hledáte opravdu nejlevnější letenky do Řecka, zvažte, kdy potřebujete letět. Odlet a přílet si naplánujte od úterka do pátku, jelikož jsou v tyto dny levnější letenky než od soboty do pondělí. Rezervujte je také s dostatečným předstihem, protože obecně platí, že čím dříve, tím nižší tarif a letenky do Řecko levnější.

Zjistěte, které aerolinky létají na Vámi vybrané cílové letiště

Letenky seženete poměrně jednoduše a to tak, že vyhledáte cílové letiště a prostudujete seznam leteckých společností, které na něj přistávají. Může se totiž stát, že narazíte na přepravce, který chybí ve vyhledávačích a přitom nabízí letenky a velmi slušné ceny a třeba objevíte i jednodušší spojení.