Pyramids Egypt Africa Egyptian  - Elf-Moondance / Pixabay

Poradíme, kde strávit letošní dovolenou

Většina z nás si však chce dovolenou pořádně užít a vyráží tak na zájezdy po celém světě. Je to logické, cestování totiž nabízí skvělou možnost, jak poznat cizí kultury, ochutnat netradiční jídla, se kterými se u nás třeba ani nesetkáme a samozřejmě si vychutnat také krásy přírodních a historických památek. Letní dovolené pak většinou spojujeme s příjemným pobytem u moře, který nás vždy nabije novou energií do všedních dní.

Oblíbené zahraniční destinace

Mezi vůbec nejoblíbenější země, které Češi rádi a často navštěvují, patří Chorvatsko a Řecko. Jedná o typické jihoevropské státy, které v letních měsících disponují kvalitním servisem, i pro Čechy poměrně lákavými cenami a osvěžujícím mořem. Navíc Chorvatsko a hlavně Řecko disponují několika nádhernými kulturními památkami.

V případě Řecka je již jen hlavní město Atény pastvou pro oči všech milovníků historie a architektury. Obě země jsou zároveň velmi atraktivní i z hlediska přírody, dají se zde pořádat i několikadenní výlety.

Zájezd nebo cestování na vlastní pěst?

Někteří při cestování do zahraničí využívají spíše cestovní kanceláře, jiní si naopak vychutnají kouzla jiné kultury při cestách na vlastní pěst. I tehdy je ale dobré si předem zajistit ubytování. Zejména během sezony jsou totiž destinace typu Egypt , Řecko či Chorvatsko doslova přeplněné turisty, takže sehnat kvalitní ubytování až přímo na místě je mnohdy takřka nemožné.

Tip na článek:  Víme, kde si užít mořské varhany nebo hrající schodiště

Ať už jedete do zahraničí sami nebo s cestovní kanceláří, vždy si vyřiďte cestovní pojištění, které Vás ochrání před případnými náklady spojenými s úrazem či nemocí.

Zájezdy je dobré sjednávat co nejdříve

Je pravděpodobném, že i v letošním roce budou Chorvatsko a Řecko top destinacemi během dovolených. Už i proto bychom se již dnes měli začít poohlížet po zájezdu či ubytování, abychom nemuseli vše vyřizovat na poslední chvíli.

Church Sea Greece Santorin Outlook - thanasispp / Pixabay
thanasispp / Pixabay