Mountains Alps Stream Travel  - Andreas_Schur / Pixabay

Aktivní dovolená v Alpách: Které alpské destinace přejí lyžařům?

Alpy jsou cílovou destinací všech nadšených lyžařů, kteří si chtějí užít aktivní dovolenou. Tu jim může dopřát hned šest alpských zemí, které nabízí kromě adrenalinu i krásnou krajinu a kvalitní ubytování. Ve kterých alpských zemích si užijete dokonalou zimní dovolenou?

Lyžování ve Francii nejen pro milovníky adrenalinu

Francouzské Alpy jsou jednou z nejnavštěvovanějších destinací. A není divu, kromě nejvyšší evropské hory Mont Blanc tady najdete i nejdelší černou sjezdovku s názvem Sarenne. Zdejší podmínky přejí i milovníkům freeridingu, kterým se konečně vlije do žil opravdový adrenalin. Lyžování ve Francii se tak řadí mezi jedny z nejlepších zážitků, které můžete během zimní dovolené zažít.

Chcete si za lyžovat kdykoli během roku? Vsaďte na Rakousko

V rakouské části Alp najdete více než 435 lyžařských středisek se 7 tisíci km sjezdovek. Velkou výhodou je i vzdálenost hor od českých hranic, díky čemuž se do nejbližšího střediska dostanete autem zhruba do čtyř hodin. Lyžování v Rakousku je navíc možné nejen v zimních měsících, ale prakticky po celý rok.

Tip na článek:  Kam letos vyrazit za zážitky? Vyzkoušejte kvalitně sestavené poznávací zájezdy

Lyžování za slunečného počasí jedině v Itálii

Aktivní dovolenou si můžete užít i ve vždy slunné Itálii. Právě slunné dny, kterých je zde během roku až 300, jsou největším lákadlem této destinace. Italské sjezdovky jsou známé jako jedny z nejlépe upravovaných v Evropě. Turisty potěší kromě krásné přírody i dostupné ubytování za nízké ceny.

Nechte si připravit dovolenou na míru

Pokud vás již omrzely pobyty v Alpách od běžných cestovních kanceláří, které vám nedovolí vytvořit si dovolenou podle vašeho gusta, máme pro vás skvělý tip. Tím je společnost SMART travel, která svým klientům nabízí možnost nechat si navrhnout dovolenou na míru. Stačí, když jí popíšete, jak chcete, aby váš zájezd vypadal, a ona se o všechno postará za vás. Vy si tak můžete užít ničím nerušené lyžování na alpských hřebenech a dopřát si zasloužený odpočinek.