Jedete na Karlštejn? Ubytujte se v útulném hotelu s výhledem na Český kras!

Hrad Karlštejn patří k nejnavštěvovanějším pamětihodnostem u nás. Ročně se na něm vystřídají tisíce turistů a mnozí z nich tento hrad navštíví v rámci vícedenního výletu po Českém krasu. Tato oblast je totiž plná nejenom architektonických památek, avšak nalezneme zde i mnoho cyklotras a vůbec nádhernou přírodu. Neopouštějte podhradí Karlštejna příliš brzy, ale na pár dní se ubytujte v Hotelu Mlýn.

Co všechno můžete v Českém krasu navštívit?

Hlavním lákadlem je bezpochyby hrad Karlštejn, který nechal ve 14. století vystavět Karel IV. za účelem ochrany korunovačních klenotů. Dnes už se sice na hradu nic tak významného neskrývá, ale stále je zde mnoho důvod, proč byste měli Karlštejn navštívit. Nejvýznamnějším místem je bezpochyby kaple svaté Kateřiny a Kostel Nanebevzetí Panny Marie. Mimo hradu můžete obdivovat také malebné prostředí řeky Berounky, které si můžete pohodlně projet na kole.

Kde se u Karlštejna ubytovat?

Karlštejn a Český kras je natolik krásná oblast, že si ji okamžitě zamilujete. Hotel Karlštejn vám navíc poskytne naprosto prvotřídní a romantické ubytování na břehu řeky Berounky. Obrovskou výhodou hotelu je jeho poloha, protože se nachází nejenom v blízkosti samotného hradu, ale také je pouhých 15 kilometrů od mezinárodního Letiště Václava Havla. Ubytovat se můžete ve stylově vybavených pokojích a za příznivého počasí si můžete dopřát i příjemnou procházku po hotelové zahradě.

Jaké je ubytování na Karlštejně?

Mnozí z vás určitě sní o noci strávené na Karlštejně, podobně jak tomu bylo ve slavném muzikálu. Ubytování na Karlštejně je proto velice vyhledávané. Hradní atmosféru dokáže napodobit hotel v podhradí, jehož pokoje jsou zařízeny nejenom útulně, ale také stylově. Z oken se budete zasněně dívat na krásnou zahradu a zároveň si budete užívat benefitů moderní doby. Ve všech 21 pokojích totiž nechybí připojení k internetu nebo klimatizace.

Až budete příště plánovat výlet ke hradu Karlštejn, rozhodně se zde na několik dní pozdržte. Pohltí vás nejenom klid přírody, ale také jedinečná atmosféra nejslavnějšího českého hradu.