Kam na dovolenou? Safari Botswana okouzlí každého milovníka přírody

Většina z nás se celý rok těší na zaslouženou dovolenou. A ti, co mají cestování v krvi, si nezřídka dopřejí i návštěvu několika destinací za rok. Zdaleka se přitom neomezujeme jen na Českou republiku a okolní státy; stále častěji nás lákají exotické kouty světa.

Dovolená je ideální příležitostí k poznávání

Místo, kam pojedeme na dovolenou, vybíráme většinou velice pečlivě. Volné dny si chceme užít opravdu na plno. Většina z nás přitom preferuje možnost spojení relaxace a aktivního odpočinku. Pouhé koupání na pláži u hotelového resortu nás obvykle zcela neuspokojí. Do popředí zájmu českých turistů se tak dostává exotická Afrika, která dokáže nabídnout zcela nové a neotřelé zážitky. Jedním z nejatraktivnějších míst kontinentu je safari Botswana.

Divoká příroda a nádherná flora i fauna – to je safari Afrika

Safari Botswana se pyšní okouzlující nespoutanou přírodou a zcela zaslouženě patří mezi nejkrásnější místa Černého světadílu. Delta řeky Okavango tu vytváří ohromující labyrint lagun, říček a mokřadů, jejichž hladinu zdobí lekníny. Krajina poskytuje ideální příležitosti pro všechny dobrodruhy i milovníky přírody. Potkáme tu divoké slony, hrochy, leopardy i krokodýly, v severněji položených národních přírodních rezervacích Linyanti a Chobe žijí lvi a antilopy. A navíc se tu nacházejí největší stáda slonů na celém kontinentu. V severozápadní části země na nás čekají plameňáci a zebry, v oblasti Nxai Pan i pštrosi.

Tip na článek:  Vydejte se na plavbu po Nilu a prožijte nezapomenutelné zážitky

Viktoriiny vodopády a solné pláně

Součástí dovolené na safari Afrika by měla být i návštěva solných plání Makgadikgadi. Právě tady se údajně započal vývoj člověka. A rozhodně nesmíme opomenout ani Viktoriiny vodopády na řece Zambezi.

Výpravu na safari Botswana si můžeme nechat sestavit na míru

Jen málokdo se chce do tajemné Afriky vypravit na vlastní pěst. Naštěstí máme možnost objednat si zájezd přesně na míru. Stačí vyplnit objednávkový formulář a můžeme vyrazit fotit zvířata, navštívit Křováky a poznávat místní kulturu.

Slon, Safari, Botswana
Kam na dovolenou? Safari Botswana okouzlí každého milovníka přírody