Hledáte inspiraci na letním dovolenou v roce 2020? Hurá do Chorvatska

Mnoho lidí tyto prázdniny přečkalo aniž by vyrazili někam na dovolenou. Pokud k těmto lidem patříte i Vy a je Vám líto, že jste nikde nebyli, určitě oceníte last minute dovolenou, kde se budete skvěle bavit i přesto, že jsou prázdniny již u konce. Pokud preferujete klasickou dovolenou u moře v Evropě, je nejlepší variantou Chorvatsko. To je mnohem oblíbenější než jiné přímořské země a dokonce navštěvovanější než Itálie či Španělsko. Není divu, že do Chorvatska každoročně vyrazí desítky tisíc Čechů a mnozí se tam s oblibou vracejí.

Chorvatsko je správnou volbou nejen pro rodiny s dětmi

Chorvatsko se nachází na Balkánském poloostrově a má přístup k Středozemnímu moři. Pokud hledáte zemi, kde je opravdu teplo, ale dá se tam vydržet, je Chorvatsko správnou volbou. Počasí je v Chorvatsku velmi stabilní a každoročně můžeme očekávat vlnu veder. Prší jen málokdy, ale pokud chcete mít jistotu, že se počasí v termínu dovolené vydaří, raději si najděte počasí v Chorvatsku na internetu.Booking.com

Do Chorvatska jezdí jak rodiny s dětmi, tak milenecké páry nebo sportovci, V této malebné balkánské zemi se najde spousta vyžití pro každého. Pokud hledáte opravdu levnou dovolenou, zvolte last minute Chorvatsko. Je vhodné pro ty, kteří si nemusí dovolenou plánovat měsíce dopředu a na nějakém dni odjezdu jim ani tak nesejde. Na last minute se dají ušetřit neskutečné peníze, přestože se jedná o plnohodnotnou dovolenou.

Jak se dostat do Chorvatska nejpohodlněji?

Určitě Vás bude zajímat, jak se lze do Chorvatska co nejlevněji dostat. Cestování do Chorvatska je možné jak po silnici, tak vzduchem. Mnoho lidí poslední roky raději volí tu druhou variantu. Cestování letadlem je přeci jenom mnohem bezpečnější, komfortnější a hlavně rychlejší. Spočítejte si náklady na benzín, dálniční známku či poplatky za mýtné a zjistíte, že Vás letenka nevyjde dráž. Někdy je letenka dokonce mnohem levnější, než cestování autem. Cestování autem je velmi nepříjemné zejména v horkých letních dnech, kdy navíc cestujete bez klimatizace. Určitě tedy zvolte cestování letadlem.

Tip na článek:  Levneletenky.cz rychlá rezervace za super cenu
Dubrovnik Croatia Harbour Tourism
Meatle / Pixabay

Kde budete bydlet?

V Chorvatsku je mnoho možností ubytování. Ti nejodvážnější volí ubytování ve stanu či chatce v kempu. Ti nejmovitější zase pětihvězdičkové hotely. A ti chytří zase apartmány v Chorvatsku. Představují zlatý střed mezi všemi variantami. Jsou dostatečně levné, ale zároveň pohodlné a nabízejí dostatek soukromí.

Většina apartmánu je velmi dobře zařízená a máte tam vlastní WC a koupelnu. Pokud budete bydlet ve stanech v kempu, připravte se ne nedostatek místa a soukromí. Čas od času se Vám může stát, že Vám do stanu vleze jiný turista, který ve změti stejných stanů zabloudil.

V Chorvatsku se dá dělat opravdu mnoho věcí. Rodiny s dětmi ocení nádherné písčité pláže, které vybízejí k opalování a stavění hradů z písku. Slunce zde pálí opravdu intenzivně, takže nemějte strach, že se neopálíte. Moře je krásně čisté a na rozdíl od italské strany středozemního moře v něm nešlápnete na rozbité lahve či staré pneumatiky.

Chorvatsko je oblíbenou destinací pro milenecké páry, které chtějí trávit krásné chvíle u moře. Večer se mohou procházet po pláži a užívat si jeden druhého za svitu měsíce. Sportovně založení jedinci si s sebou do Chorvatska jistě vezmou kolo. Mohou tak podnikat výlety po okolí či si vyzkoušet rafting na některé z horských rozvodněných řek. Chorvatsko je zkrátka ideálním místem pro dovolenou.

Seagull Rocky Coast Rovinj Croatia
Kokaleinen / Pixabay