Letenky do Madridu

Jak jsme vybírali letenky do Madridu

V létě jsme se rozhodli letět na dovolenou do Madridu. Chtěli jsme navštívit výstavu Salvadora Dalího, která se konala právě tam. Nikdy předtím jsem ve Španělsku nebyla, plánovala jsem tedy důkladně naší cestu. Mimo výstavu mě v Madridu zaujalo například tržiště El Rastro nebo Puerta del Sol, nejznámější madridské naměstí. Vše jsem tedy měla vymyšlené, jediné co mi zbývalo, byly letenky.

Letenky do Madridu není nijak těžké sehnat. Problém byl ale v tom, že jsem ve svém pátrání začala poměrně pozdě a jak je známo, čím blíže k odletu, tím jsou letenky dražší. Protože jsem chtěla více utratit v samotném Madridu než za letenky, rozhodla jsem se si vypsat pár kritérií, podle kterých bych si letenky vybrala :

  • pod 10 000 Kč
  • bez přestupu
  • termín
  • co největší zavazadlo na palubu

Shánění vhodné letenky do Madridu

Každý má jiný postup, podle kterého si vybírá letenku. Já například věděla, že do Madridu pojedu, nebyla jsem si ale jistá, v jakém termínu to vlastně chci uskutečnit. Jak říká web letenkari.cz:
,, Je dobré sledovat nabídku i pár dní po jejím vyprodání – některé rezervace mohou propadnout a místa se tak opět uvolní.”

Tip na článek:  Seychelské ostrovy

Tento postup se vyplácí právě když je vám jedno a nebo si nejste jistí, jaký termín vlastně chcete. Samozřejmě je vhodnější nakupovat letenky dopředu, to ale nebyl můj případ. Jak už jsem říkala, jde mi o cenu. Ty nejlevnější letenky se dají sehnat mimo sezónu, ve všední dny nebo v okrajových nočních a ranních hodinách.

Nakonec se mi podařilo sehnat letenku za 9000 Kč, právě kvůli propadnuté rezervaci. Sehnala jsem ji tři dny před odletem, dokonce jsem měla dostatečně velký zavazadlový prostor na palubě letadla. Můj postup nakupování letenek do Madridu možná spoustu lidí odradí, mě ale nakonec naprosto vyhovoval.