Jak sehnat nejlevnější letenky

Jak sehnat nejlevnější letenky?

Máme pro Vás několik rad a tipů, jak sehnat nejlevnější letenky a zároveň abyste cestovali co nejrychleji a s jistotou.

Pozor na reklamní poutače!

Když se cestovatel poohlíží, jak sehnat nejlevnější letenky, tak se nechá ovlivnit reklamními letáky, slogany a dalšími marketingovými akcemi. Ale pozor na ně. Nebývá tomu často tak, jak slibuje reklama.

Internetové vyhledávače nemusí mít ty nejlevnější ceny

V internetových vyhledávačích získáte poměrně dobrý přehled o různých spojeních do požadované destinace. Ale ceny už nemusí být ty nejlevnější. Vždy se podívejte na internetové stránky konkrétní letecké společnosti. To je totiž kolikrát jediná cesta, jak sehnat nejlevnější letenky. Cena totiž bývá většinou nižší o poplatek za vystavení letenky nebo tedy zprostředkování jejího prodeje. Nebo zjistíte, že do Vámi zvolené destinace je levnější varianta cestovat o den dříve či později. Tato možnost často ve vyhledávačích chybí. Posunutím letu třeba jen o jeden den můžete ušetřit i několik stovek korun.

Akční letenky

Na prodej letenek v akcích se specializují různé agentury, s nimiž ušetříte i tisíce. Zaplňují totiž nevytížené lety, a proto se dají letenky sehnat za téměř symbolickou cenu, obzvláště pokud netrváte na konkrétním datu odletu či příletu, nebo máte možnost odletět např. z Prahy a vrátit se do Vídně.

Neexistuje jen letiště Václava Havla

Česká republika je opravdu malá a proto si musíme uvědomit, že i německá nebo rakouská letiště jsou na dosah. Odletět na dovolenou lze bez problémů i třeba z Mnichova, Vídně nebo Frankfurtu, čímž ušetříte tisíce. Na jakékoli takové letiště se dostanete každý den autobusem, který Vás vyjde na zhruba tisíc korun i se zpáteční cestou. Pokud Vás poletí víc, vyplatí se na letiště dojet autem a využít dlouhodobého parkování u letiště. Poplatek rozpočítáte na počet osob a překvapí Vás, že létání ze zahraniční se opravdu vyplatí.

Tip na článek:  Létejte chytře a levně díky akčním letenkám

Jak sehnat nejlevnější letenky a jaký zvolit termín?

Pokud hledáte způsob, jak sehnat nejlevnější letenky, je dobré zvážit, kdy chcete letět. Odlet a přílet plánujte spíše od úterka do pátku, vyjde to levněji než v termínu od soboty do pondělí. Letenky také kupujte s dostatečným předstihem. Obecně platí, že čím dříve, tím nižší tarif a tedy letenka levnější. Letíte-li mimo Evropu, rezervujte letenku asi půl roku dopředu.

Zjistěte si, které aerolinky létají na Vaše cílové letiště

Jak sehnat nejlevnější letenky? Vyhledejte si cílové letiště a prostudujte seznam leteckých společností, které ho využívají. Kolikrát narazíte na přepravce, který chybí ve vyhledávačích a přitom nabízí letenky za velmi výhodné ceny a třeba objevíte i jednodušší spojení.