madrid, building, architecture

Zimní dovolená v oblíbených destinacích: Kam byste měli letos vyrazit za odpočinkem?

Zima je tady a s ní i dovolená, na kterou se těší většina z nás. Právě proto jsme se pro vás rozhodli vytvořit seznam nejlepších destinací, kde načerpáte novou energii. Ať už hledáte relaxaci v termálních lázních, dobrodružství na sjezdovkách, nebo naopak chcete prožít dovolenou u moře, určitě si v naší nabídce vyberete. Níže se tedy můžete inspirovat hned čtyřmi jedinečnými destinacemi, které vám v zimě zaručeně učarují.

1. Madrid

Madrid je rájem hlavně pro turisty, kteří mají zájem o kulturu a historii. Město nabízí širokou škálu muzeí a galerií, jako je například Museo del Prado nebo Merchant logo Thyssen-Bornemisza Museum. Kromě toho se můžete vydat na procházku po historickém centru města plném architektonických skvostů nebo si vychutnat tradiční španělskou kuchyni v jedné z tamních restaurací. Pokud hledáte ubytování ve Španělsku, můžete vybírat nejen z velkých hotelů, ale i menších penzionů přímo v centru města.

2. Andalusie

Andalusie uchvátí zejména milovníky slunce a teplého počasí. Tento kraj na jihu Španělska je známý pro své překrásné pláže, které se i v zimě hodí pro koupání. Vydat se můžete na procházku po historických městech, jako je Granada s překrásnou Alhambrou nebo Córdoba. Zpravidla narazíte na hotely v Andalusii v tradičním španělském stylu, které jsou často umístěny i poblíž pláží.

Tip na článek:  Jaká je dovolená v rakouských Alpách?

3. Barcelona

Barcelona je úžasnou destinací pro zimní dovolenou, teploty tu jsou totiž v zimě poměrně vysoké. Město nabízí širokou škálu kulturních a historických památek, jako je Katedrála Sagrada Família nebo Park Güell, které určitě stojí za návštěvu. Kromě toho se můžete vydat na procházku po městských plážích nebo si vychutnat vynikající španělskou kuchyni. Samozřejmostí jsou i kvalitní hotely v Barceloně, kdy můžete vybírat jak mezi velkými hotely, tak i útulnými penziony.

4. Rakouské Alpy

Rakousko je skvělou a zároveň oblíbenou destinací pro zimní dovolenou, kterou pravidelně navštěvují zejména milovníci zimních sportů. Ve své nabídce má totiž širokou škálu sjezdovek všech úrovní, a to jak pro začátečníky, tak i pokročilé. V rámci své návštěvy byste zaručeně měli zavítat do Vídně, nebo se ubytovat přímo poblíž sjezdovek jedinečných Alp. Podobně jako v jiných destinacích nabízí i kvalitní hotely a ubytování s wellness službami nebo útulnými penziony v tradičním alpském stylu.