city, bridge, river

Zimní dovolená v Maďarsku: Jaké destinace by vám zaručeně neměly uniknout?

Přemýšlíte o zimní dovolené v Maďarsku? Pak byste rozhodně neměli vynechat ty nejlepší destinace, které tato krásná země nabízí. Ať už hledáte aktivní zimní dovolenou plnou lyžování a snowboardingu, nebo raději relaxujete v termálních lázních, je pro vás dovolená v Maďarsku tou správnou volbou. Podívejte se na naše tipy na ty nejlepší destinace pro zimní dovolenou a nechte se inspirovat.

Budapešť

Hlavní město Maďarska je plné historických památek, kulturních akcí a gastronomických zážitků. Navštívit můžete například Budínský hrad nebo ochutnat místní tradiční kuchyni. Kromě toho místní  hotely v Budapešti poskytují vynikající ubytování, jež potěší i velmi náročné návštěvníky. Město navíc leží na Dunaji, takže můžete vyzkoušet širokou škálu vodních aktivit, jako je plavba po řece nebo výlet na loďkách.

Balaton

Balaton je ideálním místem pro zimní dovolenou a milovníky relaxace. K dispozici vám budou například lyžařské vleky, běžecké tratě nebo koupaliště s termální vodou. Navíc zde najdete řadu kvalitních hotelů, které jsou na opravdu vysoké úrovni. Ať už hledáte pohodlí, luxus nebo příjemné prostředí pro rodinnou dovolenou, hotely u Balatonu vždy splní vaše požadavky.

Tip na článek:  Létejte chytře a levně díky akčním letenkám

Pécs

Pécs je jedno z nejkrásnějších maďarských měst, které můžete v rámci zimní dovolené navštívit. Jeho historické centrum je plné kulturních památek, jako je například Pécsi Zsinagóga. Zároveň město nabízí širokou škálu aktivit pro turisty, včetně procházek po přírodě, sportovních aktivit nebo návštěv místních vinařství. Podobně jako ostatní města nabízí také kvalitní ubytování v Maďarsku v podobě velkých hotelů, ale i menších rodinných penzionů.

Miskolc

Pokud hledáte krásnou přírodu, historické památky a širokou škálu aktivit, je pro vás město Miskolc správnou volbou. Lokalita se nachází v blízkosti Karpat a nabízí řadu příležitostí pro turisty, jako jsou procházky po přírodě, lyžování nebo návštěva místních termálních lázní. Pokud plánujete cestovat do této destinace, vybírejte hotely a ubytování na Hotely.cz.