Navštivte místo, kde holky plavou v akváriu. Vítá vás thajská Pattaya

Pattaya rozhodně nepatří mezi nejkrásnější thajská města, ale přesto je jedním z nejnavštěvovanějších a nejznámějších letovisek v této zemi. Vysvětlení není zase tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jednoduše je to „město nejstaršího řemesla“ nebo „město hříchu“, pojmenování je už na vás.

Film „Samotáři“ měl v mnohém pravdu

Pokud si vzpomenete na film Samotáři a scénu, kde Robert popisuje svoje zážitky z Bangkoku, máte v podstatě jasnou představu, jak to asi vypadá právě v Pattaye. Podle Mikiho Křena, který si ve zmiňovaném snímku zahrál roli Roberta, bylo nejdražší líbání, za což si místní společnice měly údajně účtovat kolem dvou tisíc bahtů. Pravdivost tohoto tvrzení potvrdit nemohu. Souhlasit ovšem můžu s tím, že na ulicích jsou k vidění spoře oděné “tanečnice” v akváriích a místní baht má v podstatě stejnou hodnotu jako naše koruna. Abychom byli úplně přesní, je to 0,63 haléřů.

Z metropole je to kousek

Pattaya dříve sloužila jako rybářská osada, dnes ale ožívá především v noci, kdy se otevírají diskotéky, restaurace, kabarety, masážní salony a spousta dalších zábavních podniků pro miliony dospělých turistů z celého světa. Toto město se nachází asi 165 kilometrů jihovýchodně od Bangkoku a z thajské metropole se sem můžete dopravit hned několika způsoby. Třeba vlakem, autobusem nebo taxíkem, který vyjde asi na 1200 bahtů. Nejlevnější je ovšem cesta vlakem, za tu zaplatíte celkově kolem padesáti bahtů.

Tip na článek:  Chcete levně procestovat svět? Naučíme vás zorientovat se ve světě výhodných letenek
Navštivte místo, kde holky plavou v akváriu. Vítá vás thajská Pattaya
Navštivte místo, kde holky plavou v akváriu. Vítá vás thajská Pattaya

Na místních plážích můžete provozovat i tradiční vodní a plážové sporty, hlavní atrakcí je ale právě noční život. Většina turistů sem míři se zcela jasným úmyslem, úžít si místní pověstné erotiky. Nikde jinde na světě není taková koncentrace komerčního sexu – od klasické pouliční prostituce až po prvotřídní “masážní” salony.

Prostituce je prostě práce

Thajci vnímají prostituci jako obyčejnou práci. Farangové, tedy cizinci bílé pleti, však k tomuto tématu přistupují s odlišným názorem a prostitutky jsou pro ně “lůzou”. Dívka z baru nikde veřejně neprozrazuje, že je prostitutkou. Rozhodně se za to ale nestydí, protože si vydělá celkem slušné peníze. Pro Thajce je mnohem větší ostuda být chudý, než si kupříkladu vydělávat vlastním tělem.

Kuchyně z celého světa

Pattaya je specifická ještě v jednom směru. Rozhodně se zde nemusíte živit místní kuchyní. Ba právě naopak. Toto kosmopolitní turistické centrum nabízí speciality z celého světa. Není problém tady poobědvat ruský boršč, německé  uzenky s bramborovým salátem, italské speciality, japonské suši nebo steaky z argentinských býků. A odpírat si nemusíte ani alkoholické nápoje, protože i ty jsou v Pattaye běžně k dostání. Jakýkoli turista si zde přijde na své, ať už ten sexuální nebo ten s gurmánským jazýčkem.