Maledivy – vítejte v ráji Indického oceánu

Maledivy jsou ostrovním státem, jenž se nachází jižně od Asie v Indickém oceánu. Maledivy tvoří devatenáct korálových atolů, které se skládají z 1196 ostrovů. Maledivy nejsou jen název státu, ale jsou také názvem souostroví, na kterém se republika Maledivy rozprostírá. Z 1196 ostrovů Malediv je obydlených pouze zhruba 200. Maledivy se rozkládají na 298 km². Z naprosté většiny však rozlohu státu zabírá vodní plocha, tj. Indický oceán.

Zajímavosti

Hlavním městem je Male. Dalo by se říci, že Maledivy leží na vodní ploše Indického oceánu. Nejvyšší nadmořská výška totiž činí pouhých 2,5 m. Jsou tak nejplošším a nejníže položeným státem světa. I mírné zvýšení hladiny oceánu, by je vymazalo ze světových map. Z tohoto důvodu se v roce 2008 maledivský prezident rozhodl, že zřídí fond, z jehož výtěžku by mělo být zakoupeno nové území, v případě, že dojde ke zvýšení vodní hladiny indického oceánu.

Maledivy - vítejte v ráji Indického oceánu
Maledivy – vítejte v ráji Indického oceánu

Na těchto krásných ostrovech žije okolo 350 000 obyvatel, kteří mluví jazykem divechi a za zboží platí rupiemi. Hlavním tahounem ekonomiky je cestovní ruch a rybolov.

Tip na článek:  Levné letenky do Jakarty

Maledivy jsou prezidentskou republikou, jenž vznikla 26. července 1965, kdy získala nezávislost na Velké Británii. Pro své přírodní krásy jsou hojně navštěvovány turisty z celého světa. Slunce, rozpálené písečné pláže a krásný oceán, to vše láká turisty ze všech koutů naší planety k návštěvě této exotické destinace.

Počasí na Maledivách

Jelikož leží blízko rovníku, počasí je tedy tropické, celoročně velice teplé. Průměrné nejvyšší denní teploty se pohybují mezi 30 až 32 °C. V noci pak obyčejně teplota neklesá pod 25 °C. Na Maledivách se střídají dvě období monzunů. Monzun Iruvai trvá od prosince do března a monzun Hulhangu trvá od května do listopadu. V období trvání monzunu Hulhangu více prší a fouká silnější vítr.


Booking.com