Jaká je dovolená v rakouských Alpách?

Od mírných kopečků, vhodných pro malé děti nebo věčné začátečníky, přes příjemné svahy, trasy pro snowboardisty, vyznavače carvingu, oblasti s hlubokým sněhem, sáňkařské dráhy, osvětlené sjezdovky jako stvořené pro noční lyžování až po strmé sjezdy určené pro profesionální lyžaře, to vše a mnohem víc na vás, čeká vás dovolená v rakouských Alpách.

Jste-li právě těmi věčnými lyžařskými začátečníky, nezoufejte a vězte, že na “prkýnka” není pozdě nikdy. Stačí si jen vyhledat vhodný kurz a naučit se lyžovat. Ceny jsou značně odlišné a odvíjí se od období, v němž do hor pojedete. Včasnou rezervací zájezdu značně ušetříte. Na těch nejžádanějších místech, která neustále zlepšují svou nabídku aktivit, navíc bývá dlouhou dobu dopředu vyprodáno.

Sillian rájem na zemi

Milovníci ticha, bílých plání a “vesnického” lyžování téměř bez turistů nechť zavítají do malebné vesničky Sillian, v rakouské části údolí Pustertal ve výšce 1100 m nad mořem, jež leží na rakousko-italské hranici. Touží-li vaše mysl po božském klidu, pak pro vás bude Sillian doslova rájem na zemi.

Obujte si sněhule, nasaďte stylovou ušanku a vyrazte do Rakouských Alp. Rakousko je nejbližší alpskou zemí, Rakouské Alpy jsou vám tedy na dosah ruky. Autem se bez problémů dostanete až do lyžařských středisek. Ptáte se, kde by se vám mohlo líbit? Střediska Rakouských Alp nabízejí možnost bruslení, sáňkování, jízdy na koni i třeba výlety na sněžnicích. Dámy si během projížďky na saních tažených čtyřspřežím budou na okamžik připadat jako ruské carevny. Nemáte-li už zimní dovolenou, naplánujte si alespoň prodloužený víkend.

Tip na článek:  Achensee - za krásami rakouských Alp, lyžováním a dovolenou
Stubaital Tyrol Austria Glacier
Jaká je dovolená v rakouských Alpách?

Salcbursko

Začněte třeba v malém ráji v srdci Rakouských Alp, kterým je Salcbursko, jedna z devíti spolkových zemí Rakouska. Vodáci se určitě zaradují, neboť řeka Salzach, jež je největší řekou protékající Salcburskem, je jednou z nejoblíbenějších vodáckých řek. V Salcbursku navštivte nejhlubší údolí celého Rakouska, Liechtensteinklamm. V Salcbursku prožijete i krásnou letní dovolenou, romantické ubytování nabízejí útulné venkovské statky. Věnovat se můžete v této pohádkové krajině cykloturistice, horské cyklistice a turistice či lenošení u průzračných jezer.

Salzburg Castle Landscape Danube
hausi_flo / Pixabay

Vysoké Taury

Na jihu Salcburska, světa vodopádů, roklí a hor, se táhnou Centrální Alpy, konkrétně masiv Vysokých Taur. Vysoké Taury představují nejdelší a nejmohutnější horský systém rakouské části Východních Alp. O vaši přízeň se uchází rodné město Wolfganga Amadea Mozarta, Salzburg. Staré město salcburské patří dokonce na Seznam světového dědictví UNESCO. Tato kulturní metropole vám zkrátka nesmí uniknout.

Po lyžování se nezapomeňte posilnit, ochutnejte typické jídlo – tzv. špecle, halušky s cibulí, slaninou a sýrem. Na území Rakouských Alp se rozkládají také 3 národní parky, v nichž odlehčíte svým myšlenkám a věci uvidíte zase z trochu jiné perspektivy. I když nejste zrovna přeborníky v lyžování a raději sjíždíte svahy na sáňkách nebo chodíte pěšky, sami se rázem přesvědčíte, že Rakouské Alpy nabídnou nejedno lákadlo i vám!

Seilbahn Gondel Alpen Alps Austria
Farbsynthese / Pixabay