5 charakteristik výhodného cestovního pojištění

Nezáleží na tom, jestli Českou republiku opouštíte na víkend, týden či měsíc. V každém případě byste si na cestu měli přibalit řádnou cestovní pojistku, která vám na cestách bude krýt záda. Pojištění nabízí v ČR mnoho pojišťoven a nabídky se od sebe významně liší. Abyste vybrali správně, zapamatujte si 5 charakteristických znaků dobré pojistky. Jaké to jsou?

1. Vysoké limity

První ukazatelem kvality jsou pojistné limity. Vyjadřují částku, kterou za vás v případě pojistného plnění pojišťovna zaplatí. Ideálně by měly být 5 000 000 Kč. Platí to pro cesty po EU i mimo ni.

2. Zahrnuje vše

Cestovní pojištění je dobré jen tehdy, když pokrývá všechny aktivity, kterým se mimo ČR budete věnovat. Týká se to hlavně sportovních aktivit. Pojišťovny si vedou seznam sportů, některé definují jako rizikové. Pokud je sport, který budete provozovat na seznamu rizikových, je třeba se připojistit.

letenkov.cz_online_ergo_cz_01

3. S úrazovým pojištěním a dalšími doplňky

Základní cestovní pojištění neobsahuje úrazovou pojistku. Je určitě vhodné si ji sjednat, stejně jako například pojištění odpovědnosti nebo pojištění zavazadel. Za tyto doplňky se platí jen několik korun na den, což se vyplatí. Například pojištění odpovědnosti vás chrání v případě, když někomu cizímu způsobíte škodu na zdraví, na majetku nebo škodu finanční. Více se dozvíte zde.

Tip na článek:  Tip na výlet na sever Moravy: Přehrada Šance

4. Vstřícné podmínky

Kvalitní cestovní pojistka má pro klienta výhodné podmínky. Před podpisem smlouvy si vyhraďte několik minut času a důkladně si pročtěte VPP pro pojištění do zahraničí. Věnujte pozornost hlavně oddílu, kde je popsán průběh pojistného plnění. Pokud je proces příliš složitý a s hodně omezeními, není to pro vás dobré a je lepší se poohlédnout jinde.

letenkov.cz_online_ergo_cz_02

5. Nestojí vás moc

Jistě vás potěší, že cena za dobrou pojistku není nijak závratná. Je to cca 20 Kč na den. Nevěříte? Podívejte se na toto cestovního pojištění on-line od ERGO pojišťovny a uvidíte, že je to možné!