Letenky Island

Letenky Island lze pořídit i levně

Vzhledem k jeho vzdálenosti je prakticky nemožné cestovat jinak než letadlem. Jak ale vybrat letenky Island za přijatelnou cenu a na co si dát pozor?

Reykjavík nebo Keflavík?

Islandské hlavní město má dvě letiště, a to Reykjavík City se zkratkou RKV a Reykjavík Keflavík – KEF, které je největším letištěm ostrova a přijímá většinu všech letů. Najdeme ho 50 km jihozápadně od hlavního města. RKV je využíváno jen k vnitrostátním letům a leží pouze 1 km od centra města.

Letenky Island z Prahy

Bohužel přímý pravidelný let z Prahy do Reykjavíku není. Některé letecké společnosti nabídnou občas charterový let z Prahy přímo na Island za poměrně rozumnou cenu, ale opravdu se nedá spolehnout na pravidelnost. Cena se pohybuje téměř vždy pod deset tisíc, lze ale letenky Island pořídit do pěti tis. korun. Můžeme tedy doporučit, že pokud chcete cestovat na Island, sledujte nabídky charterových letů.

Letenky Island

Pravidelné linky z Prahy na Island jsou pouze s přestupem a to nejčastěji v Kodani, Londýně, Frankfurtu nebo Mnichově. Přestup má obrovskou nevýhodu v čekání na letišti mezi jednotlivými lety. Ale ani to již nebývá tak dlouhé. Jen pozor na cenu letenky. Je pravidlem, že čím více přestupů, tím stoupá cena letenky Island, jelikož platíte poplatky dalšího letiště.

Tip na článek:  Hledáte inspiraci na letním dovolenou v roce 2020? Hurá do Chorvatska

Letenky Island přímým letem z Rakouska nebo Německa

Pokud jste ochotni cestovat z Rakouska nebo Německa, získáváte možnost zakoupit letenky Island rychle, za velmi zajímavé ceny a navíc stoupají i šance na přímý let. Můžete tedy letět třeba z Vídně, Frankfurtu nebo Mnichova, podle toho, které letiště máte nejblíže.

Nízkonákladové letenky Island

Na letiště v Reykjavíku létají i nízkonákladové společnosti. Velmi levně většinou vyjdou letenky právě kombinace letu s využitím nízkonákladové společnosti. Ty létají z Reykjavíku do Londýna, Kodaně, Varšavy, Berlína a Frankfurtu. Pak si rezervujte letenku do Vámi požadovaného evropského města. Zní to komplikovaně, ale ve skutečnosti je to jen si sednout na pár minut k internetu a vyplnit rezervační formulář.

Ceny letenek Island

Letenky Island si můžete pořídit za akční ceny již pod pět tisíc korun. Pokud ale nebudete mít štěstí, zaplatíte za běžnou letenku u charterové společnosti 7 – 11 tis. Kč. Chcete-li mít jistotu pravidelného letu, může se cena letenky Island vyšplhat i přes 20 tis. Kč.