Jedete na dovolenou bez partnera? Dbejte především na bezpečnost

Chcete jet na dovolenou, ale nemáte partnera ani nikoho, kdo by s vámi s nadšením vyrazil za dobrodružstvím a odpočinkem? A co takhle dovolená pro single ženy? Nemusíte mít strach, cestování single je v zahraničí naprosto normální. Naopak je velmi pravděpodobné, že si z dovolené přivezete daleko více nových kamarádů a zážitků, protože se budete přirozeně seznamovat a mluvit s novými lidmi, kdykoliv budete něco potřebovat.

Proč je dovolená pro single ženy tak populární?

Ruku na srdce, už se vám někdy stalo, že jste byli na dovolené s partnerem nebo kamarádkou a každý jste chtěli dělat něco jiného? Tak vidíte, na dovolené, kde budete sama, nic takového nehrozí. Žádné hádky, žádné omezení, vše si zařídíte podle sebe.

Další výhodou je cílová destinace. Vyberete si přesně to, co chcete a co vás baví. Už se nestane, že byste chtěli odpočívat na pláži a někdo vás přemluví, abyste jela na vodu, nebo naopak. Vše bude tak, jak chcete vy a nikdo vám do toho nebude mluvit!

Kam na takovou single dovolenou vyrazit?

Je to jen na vás, velmi oblíbené je Bulharsko, Chorvatsko, Řecko, Itálie i Mallorca. A pokud nechcete k moři, můžete cestovat i kdekoliv po České republice nebo Evropě. Pokud si na dovolené ráda odpočinete a vykoupete se v moři, volba je jasná. A naopak, když nevydržíte ani chvíli v klidu a chcete neustále poznávat nová místa a sbírat nové zážitky jako na běžícím páse, můžete cestovat po Evropě, nebo si najít nějaký hezký poznávací zájezd.

S cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst?

Otázku, kterou řeší asi každý a nezáleží na tom, zda cestuje sám nebo s partnerem a dětmi. V tomto případě bychom doporučili se zaměřit na vlastní zkušenosti, které s cestováním máte a podle toho se rozhodnout, jakou cestou se vydat. Je důležité si uvědomit, že na dovolené budete přeci jen úplně sama a když nepojedete s cestovní kanceláří, nemáte se na koho obrátit a musíte se spolehnout sama na sebe. Takže pro zkušené cestovatelky nebo ženy, které jsou zvyklé zařídit si úplně vše od úklidu domácnosti až po opravu auta, je výhodnější vydat se na vlastní pěst.

Tip na článek:  Za poznávacími zájezdy nejen po České republice

Pro ženy, které chtějí jet na první single dovolenou, nemají tolik zkušeností, nebo si prostě a jednoduše nevěří, doporučujeme využít služeb cestovek. I když si připlatíte, nebudete muset na nic myslet a dovolenou si užijete.

Důležité je poprvé vyrazit

I když máte strach, protože nejste zvyklé cestovat o samotě, je důležité ho překonat a vyrazit. Jakmile to uděláte, uvidíte, že svět není plný zlodějů a zločinců, jak v Česku někteří lidé rádi tvrdí, ale vesměs přátelských a milých lidí. Není čeho se bát, přesto je důležité dodržovat základní pravidla bezpečnosti stejně, jako v České republice. Proto nedoporučujeme chodit v noci sama daleko od hotelu nebo do odlehlých uliček. Obzvlášť pak určitě ne s někým, koho neznáte.

Dovolená pro single ženy už není tabu, i cestovní kanceláře mají poměrně slušnou nabídku zájezdů pro jednotlivce bez obrovských příplatků za dvoulůžkový pokoj. Stačí si jen vybrat a vyrazit!