Jak na levné letenky?

V současné době je cestování dostupné téměř každému. Za poměrně levný peníz můžete procestovat většinu Evropy. A navíc pohodlně! Současný trh je totiž nastaven tak, že při včasném vyhledání letenek vás cesta tam i zpět kamkoliv v Evropě vyjde pod čtyři tisíce. Tedy levněji něž vlakem, autem, autobusem… a hlavně rychleji.

Dovolenková sezona u moře pro většinu z nás končí, nicméně před námi je podzim a můžeme naplánovat dovolenou na příští rok. Máte-li možnost vzít si práci volno podle vašich potřeb, máte vyhráno. Na internetu vyhledávejte webové portály jako: letuska.cz, kralovna.cz, pelikan.cz, kiwi.com a nebo mé speciální doporučení – skyscanner.cz. Příležitostně lze využít i stránky nízkonákladových dopravců jako jsou wizzair, ryanair, easyjet.com, kde můžete také jednosměrnou letenku získat za velmi sympatický peníz (v průměru) za několik stovek. Problém je jen to, že nelétají všude. Mým osobním doporučením je vyhledávání přes Skyscanner.

Zadáte do vyhledávače odkud a kam chcete letět a potom v kolonce na výběr data klikněte na položku “celý měsíc” – hned vám to potom totiž ukáže možnost “nejlevnější měsíc” a to je vaše volba! Do minuty se vám ukáže nejlevnější měsíc (což mnohdy bývá právě rok dopředu), kde uvidíte ceny jednosměrné letenky pro každý den. Pak už jen stačí si z nabídek vybrat datum odletu a příletu a posléze kliknout na “zobrazit lety”. Můžete si tak třeba na srpen 2017 pořídit letenky z Prahy do Dubaje a zpátky se Smartwings za 4010,-. Nebo cesta do říjnového Bruselu za 918,-. To jsou velmi lákavé ceny, které vám umožní posouvat své hranice.

Tip na článek:  Nejlevnější letenky - SmartWings jedničkou na trhu

Dražší položkou je poté sehnání kvalitního ubytování, ale budete-li mít dostatek trpělivosti, tak seženete. Výhoda scyscanneru a ostatních vyhledávaču je, že si ubytování můžete přes ně vyhledat také. Dokonce máte možnost si zajistit i pronájem auta.

Ostatní portály na levné letenky většinou možnost nejlevnějšího měsíce nemají. Tam se vám zobrazí ceny až po zadání konkrétního data. Nicméně já sehnala v lednu právě přes pelikan.cz zpáteční letenku do Benátek za 1060,-. Záleží na štěstí a především na včasném hledání. Letenky jsou totiž nejlevnější na začátku svého prodeje a potom na úplném konci.

S tím, že takovýto “last minute” ne každému vyhovuje. Seženete totiž levnou letenku, ale ubytování a vše okolo budete muset řešit až na místě. Proto doporučuji začít s vyhledáváním již nyní.

Může se ovšem stát, že někdo by potřeboval ještě trochu času na rozplánování a rozmyšlenou – třeba i celý měsíc. Nemějte obavy. Tyto servery vám většinou nabídnou možnost zasílání aktuálních nejvýhodnějších cen letenek do vámi zvolené destinace. Budete tak mít kompletní přehled pohodlně ve vaší emailové schránce.

Tak už víte, kam to bude?

Martina Volinková