Dovolenou v Egyptě spojte s potápěním a šnorchlováním, stojí to za to!

Vydáte- li se na dovolenou do letovisek jako je Hurghada, Sharm El Sheikh, Marsa Alam, Makadi Bay či Taba, naskytne se vám jedinečná příležitost vyzkoušet si potápění či šnorcholování mezi korálovými útesy. Jsou domovem mnoha zajímavých živočichů a pestrobarevných rybek, spatřit hejna skotačících delfínů, užít si ponory v okolí potopených vraků lodí či spatřit na vlastní oči hned několik druhů žraloků, kteří jsou postrachem celého oceánu.

Kurzy potápění v Egyptě

Díky výbornému turistickému zázemí egyptských letovisek a velkému zájmu turistů naleznete prakticky na celém pobřeží potápěčské školy, které vám umožní nahlédnout do fantastických hlubin Rudého moře, ať už jste zkušení potápěči nebo naprostí začátečníci. Pokud vás nelákají přímo profesionální kurzy pod vedením zkušených instruktorů, ale rádi byste si užili šnorchlování v soukromí, pak můžete využít hned celou řadu krásných lokalit, které Egypt nabízí.

Nejlepší potápěčské lokality Egypta

Když se řekne potápění v Egyptě, každý si jistě okamžitě vybaví letovisko, které je opravdovou perlou Rudého moře! Rozhodnete- li se prožít svou dovolenou právě zde, máte jedinečnou možnost navštívit jednu z nejlepších potápěčských lokalit světa. Národní park Ras Mohammed, který se rozkládá na ploše 480 km² a svým návštěvníkům nabízí překrásné korálové útesy, křišťálově čistou vodu a dlouhé písečné pláže.

momof2littlegirls / Pixabay

Dalšími zajímavými místy pro potápění v Egyptě jsou Blue Hole, Canyon a Islands, které jsou výbornou volbou, pokud se toužíte potápět v okolí útesů a korálových labyrintů. Pokud vás lákají spíše vraky potopených lodí, pak se vydejte do Sha´ab Ali, kde naleznete vrak lodi Thistlegorm. V úžině Gubal je zase k vidění vrak britské lodi Dunraven a na útesu v Ras Mohammed ztroskotala kyperská loď Yolanda, která je v současnosti ideálním místem pro pozorování velkých mořských ryb.

Tip na článek:  Poradíme, kde strávit letošní dovolenou

Potápění na dovolené v Egyptě

Ať už se rozhodnete prožít svou dovolenou v kterékoliv části egyptského pobřeží, všude se můžete těšit na krásné slunné pláže, zajímavé kulturní památky i zářivé podmořské hlubiny ukrývající opravdové poklady. Vydáte- li se na dovolenou do, můžete se těšit na bohaté korálové útesy, u nichž lze spatřit nejen korálové rybky, ale také útesové žraloky. Marsa Alam zase nabízí jedinečnou kombinaci kulturních památek a potápění v hlubinách bohatých na podmořský život.

Amirabdallatif / Pixabay

Jižně od Marsa Alam naleznete další zajímavou lokalitu a to poloostrov Ras Banas, kde se nachází tzv. Delfíní útes. Je jedním z nejlepších míst pro sledování delfínů v Egyptě. Toužíte- li po nevšední dovolené plné relaxace, kultury i krásných zážitků z potápění, pak je pro vás tou pravou volbou dovolená v Egyptě s cestovní agenturou New Travel.cz, která je zárukou vaší spokojené dovolené.