Letiště Ruzyně – dostupné informace na jednom místě

Letíte z letiště Ruzyně a hledáte důležité informace? Jak to na Ruzyni chodí s parkováním? Jak obchody jsou na Ruzyni? Jaké má pražské letiště terminály? Jak se a Ruzyni zorientovat?

Letiště Ruzyně patří k moderním letištím. Je komfortní a příjemné. Určitě se nemusíte obávat, že byste se na něm ztratili. Také letištní personál je velmi profesionální a po odbavení si můžete užít nakupování v duty free obchodech.

Základní informace

  • Letiště Ruzyně je největší letiště v České republice,
  • Ročně odbaví kolem 13 milionů cestujících,
  • Jde o mezinárodní i vnitrostátní letiště,
  • Letiště Ruzyně má 4 terminály,
  • V blízkosti letiště je několik parkovišť,
  • Na Ruzyni najdete řadu restaurací a obchodů, kde si můžete zpříjemnit čas při čekání na váš let.

Informace o terminálech

Důležitou informací pro každého cestujícího, který odlétá nebo přilétá na letiště Ruzyně je číslo terminálu. Letiště Ruzyně má čtyři terminály. Terminál T1 je určen pro lety mimi schnegenský prostor – budete z něho odlétat například do Spojených států nebo exotických zemí. Terminál T2 je určen pro členské země schengenského prostoru a využijete ho tedy pro řadu letů v rámci EU.

Tip na článek:  ČSA: Levné letenky do Curychu

Terminál T3 slouží pro soukromé a charterové lety. A konečně poslední terminál T4 asi moc nevyužijete, protože je určen VIP letům a státním návštěvám.

Informace o odbavení

K urychlení odbavení cestujících na letišti Ruzyně slouží tzv. check-in kiosky, které najdete také na letišti Ruzyně. Jaké letecké společnosti takové odbavení umožňují? ČSA, Austrian airlines, Delta Airlines, Finnair, Iberia, KLM a Lufthansa. Odbavení na check-in kiosku se nebojte, je to jednoduché a ušetříte si čekání v řadě cestujících – sami si zajistíte palubní lístek, vyplníte potřebné informace a přepážky pak už jen v podstatě odevzdáte zavazadlo.

Letiště Ruzyně: Informace o parkování

Před terminály na letišti Ruzyně můžete bezplatně stát 15 minut, což stačí k tomu, abyste někoho na letiště odvezli nebo vyzvedli. Pro delší parkování pak můžete využít další placená parkoviště. V okolí Ruzyně je jich opravdu dost a cena za parkování není nejhorší. Navíc k některým letenkám můžete získat několik dnů parkování zdarma.